icon(+48) 75 75 191 51 iconrezerwacja@sandra.karpacz.pl

Rezerwacja online

Wypoczynek gwarantowany

Szanowni Państwo, w przypadku wyboru opcji rezerwacji za pośrednictwem formularza prosimy  o nie dublowanie rezerwacji inną drogą komunikacji z nami /telefon, fax, etc./  Potwierdzenie rezerwacji dokonanej za pośrednictwem formularza otrzymacie Państwo zwrotnym mailem najpóźniej w przeciągu 24 godzin.

 • Sandra Spa Karpacz
 • Sandra SPA Pogorzelica
 • APARTAMENTY SPA NAD MORZEM (WYNAJEM)
Sandra Spa Karpacz icon

2

Ilość osób dorosłych

0

Ilość dzieci do 10 lat


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dokonania rezerwacji oraz na przesłanie informacji dotyczących mojej rezerwacji oraz kontakt telefoniczny (Treść zgody)
  Rezerwuj pobyt

  Co warto zobaczyć w Karpaczu?

  Karpacz to popularna miejscowość u stóp urokliwych Karkonoszy, którą każdego roku odwiedza blisko 2,5 miliona turystów. Zimą nie brakuje tutaj narciarzy i miłośników snowboardu, a latem przybywa osób gotowych zgłębiać inne karkonoskie tajemnice. Jakie atrakcje w Karpaczu warto wpisać na swoją listę? Przedstawiamy najpopularniejsze miejsca!

  Kilka słów o Karpaczu, który zaprasza w Karkonosze

  Karpacz to doskonały kierunek zarówno dla samotnych wędrowców, jak i rodzin z dziećmi. Miasto znajduje się w woj. dolnośląskim na południe od Jeleniej Góry. To właśnie tu nieopodal znajduje się najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka z malowniczymi szlakami. I chociaż pobyt w Karpaczu to dla wielu osób zaproszenie na górskie wyprawy, to samo miasto i okolice mają również wiele do zaoferowania.

  Urokliwe centrum Karpacza

  Będąc w Karpaczu, nie sposób nie odwiedzić tętniącego życiem deptaka przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Można tu znaleźć zabytkowe domy góralskie, które zachwycają swoją architekturą i kolorystyką. Ciekawostką jest Skwer Zdobywców z głazem z Everestu, który pojawił się tutaj dla uczczenia polskich himalaistów, którzy w 1980 r. zdobyli ten ekstremalny szczyt zimą.

  W centrum Karpacza ducha gór można też poczuć dzięki wielu klimatycznym restauracjom, które serwują iście karkonoskie specjały – kluski śląskie, żurek na bazie kwasu chlebowego, czy „sikorki karkonoskie”.

  Karkonoski Park Narodowy

  Urlop w Karpaczu to idealny wybór ze względu na mnogość atrakcji. Miłośnicy górskich wędrówek nie powinni pominąć Karkonoskiego Parku Narodowego. Najważniejsze miejsca, które trzeba zobaczyć to:

  • Śnieżka,
  • Wodospad Szklarki,
  • Śnieżne Kotły,
  • Wodospad Kamieńczyka,
  • Czarny Kocioł Jagniątkowski,
  • Pielgrzymy,
  • Mały Staw,
  • Szrenica
  • Ścieżka nad Reglami,
  • Dolina i kaskady Łomniczki,
  • Torfowisko Upy.

  Zapora na Łomnicy

  Półkolista zapora wodna z pięcioma przelewami na rzece Łomnica to gratka dla miłośników zapierających dech w piersiach widoków. Zapora o długości 105 metrów została zbudowana w latach 1910-19015 z granitowych bloków, aby zapobiegać powodziom. Jej charakter praktyczny nie przeszkodził jednak, aby stała się imponującą atrakcją turystyczną, którą trzeba zobaczyć. Podobnym punktem na mapie Karpacza o bardziej naturalnym wyglądzie jest Dziki Wodospad, który powstał w wyniku budowy innej zapory na Łomnicy.

  Kościół Wang – Karpacz

  Ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach znany jest jako Świątynia Wang. Jego strzelista architektura związana jest z pochodzeniem budynku. Został on przeniesiony w 1842 r. z miejscowości Vang w Norwegii. Świątynia zbudowana z sosnowych bali na przełomie XII i XIII wieku to perełka ówczesnej architektury, która uznawana jest za najstarszą budowlę tego typu w Polsce.

  Zamek Chojnik

  Ruiny zamku usytuowane są w Jeleniej Górze (Sobieszewo) na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. To ulubiony punkt Dolnego Śląska dla miłośników średniowiecznych budowli. Góra z kompleksem zamkowym wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się urwisko zwane Piekielną Doliną.

  Atrakcje turystyczne dla rodzin z dziećmi

  Wyjazdy wakacyjne z dziećmi wymagają uwzględnienia w planie zwiedzania dodatkowych atrakcji, które przypadną do gustu najmłodszych. Na szczęście okolice Karpacza obfitują w miejsca przyjazne dla rodzin z dziećmi. Część wolnego czasu można przeznaczyć na wizytę w Sandra SPA Karpacz, gdzie coś dla siebie znajdą i rodzice, i dzieci.

  Podczas gdy dorośli będą delektować się tutaj zabiegami odprężającymi lub zdrowotnymi oraz bąbelkami w jacuzzi, maluchy mogą oddawać się zabawie w Aquapark Sandra Karpacz, gdzie czeka na nie wodna dżungla, zjeżdżalnie, sztuczna rzeka i fale. To najlepsze miejsce w okolicy, aby nacieszyć się wodnym szaleństwem i zregenerować siły po wizycie w górach. Inną formą aktywnego wypoczynku dla najmłodszych jest Tor Saneczkowy, który z pewnością pokochają najmłodsi.

  Muzeum Zabawek w Karpaczu

  To jeden z ważniejszych punktów wycieczki dla dzieci. Muzeum mieści się obecnie w budynku dawnego dworca kolejowego w Karpaczu, a oglądać tu można eksponaty ze zbiorów twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Henryka Tomaszewskiego.

  Historyczny Park Miniatur i Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

  Wystawa miniatur to nic innego jak zespół makiet najsłynniejszych budowli Karpacza – zarówno tych istniejących, jak i historycznych. Odwiedzający mogą podziwiać tutaj szczegółowe makiety wkomponowane w otoczenie zaczarowanego ogrodu. Największy eksponat ma aż 28 m2 powietrzni, najmniejszy natomiast 4 m2. Podobną atrakcję dla dzieci stanowi prywatne muzeum, gdzie pierwsze skrzypce grają klocki Lego w wielu konfiguracjach.

  Muzeum Sportu i Turystyki – Karpacz

  Ciekawe miejsce gromadzące dokumenty, eksponaty i pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki oraz ochrony przyrody w okolicach Karpacza. Dodatkowym atutem jest zlokalizowanie muzeum w pięknym drewnianym domu przysłupowym, który pochodzi z XVIII wieku.

  Miejska kolej linowa na Kopę

  Kolejka linowa to znaczne ułatwienie dla miłośników zimowych sportów, ale może stać się również świetną okazją do podziwiania widoków z góry dla pozostałych turystów. Karpacz z wysokości zapiera dech w piersiach, dlatego warto zafundować sobie przejażdżkę koleją linową. Może to być przysłowiowa kropka nad „i” na zakończenie pobytu w tej okolicy.

  HOTEL ZALEWSKI ****
  APARTAMENTY RESORT SPA