icon(+48) 75 75 191 51 iconrezerwacja@sandra.karpacz.pl

Rezerwacja online

Wypoczynek gwarantowany

Szanowni Państwo, w przypadku wyboru opcji rezerwacji za pośrednictwem formularza prosimy  o nie dublowanie rezerwacji inną drogą komunikacji z nami /telefon, fax, etc./  Potwierdzenie rezerwacji dokonanej za pośrednictwem formularza otrzymacie Państwo zwrotnym mailem najpóźniej w przeciągu 24 godzin.

 • Sandra Spa Karpacz
 • Sandra SPA Pogorzelica
 • APARTAMENTY SPA NAD MORZEM (WYNAJEM)
Sandra Spa Karpacz icon

2

Ilość osób dorosłych

0

Ilość dzieci do 10 lat


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu dokonania rezerwacji oraz na przesłanie informacji dotyczących mojej rezerwacji oraz kontakt telefoniczny (Treść zgody)
  Rezerwuj pobyt

  Masaż klasyczny na czym polega?

  Istnieje wiele technik masażu, które dobiera się do indywidualnych potrzeb pacjentów. Jedne z nich są łagodne, a inne bardziej intensywne, jednak każdy ruch ma tutaj znaczenie. W zależności od preferencji wykonuje się masaż dopasowany do rodzaju posiadanych dolegliwości lub też masaż relaksacyjny, który pozwala się odprężyć. Najchętniej wybieraną techniką już od wielu lat pozostaje masaż klasyczny. Co warto o nim wiedzieć?

  Czym jest masaż klasyczny?

  Technikę masażu klasycznego znano już w średniowieczu, o czym świadczą liczne przekazy dotyczące metod leczenia chorób związanych z układem mięśniowo-stawowym. Dodatkowo masaż ten stosowano już 3 tysiące lat temu w Chinach czy Grecji. W zależności od potrzeb pacjenta, klasyczny masaż może być dopasowany do indywidualnych preferencji – od leczenia dolegliwości, do technik relaksacyjnych.

  Masaż klasyczny – technika wykonywania

  Współczesny masaż klasyczny bazuje na technice, którą rozwinął szwedzki lekarz Per Henrik Ling, a w późniejszych latach również Holender Johan Mezger. Podczas zabiegów masażysta wykonuje złożone ruchy, wśród których podstawę stanowi głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, wyciskanie oraz oklepywanie. Każda technika wykonywania masażu dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg jednak zawsze rozpoczyna się od techniki najdelikatniejszej, czyli głaskania. Dopiero później masażysta przechodzi do bardziej skomplikowanych ruchów.

  Najdłużej trwającą, a zarazem najważniejszą jest technika ugniatania. Ruchy takie mają na celu uelastycznienie mięśni i ścięgien. Ten etap masażu klasycznego może być nieco bolesny dla osób, które nie są przyzwyczajone do tego typu zabiegów. Z kolei rozcieranie wykonuje się poprzez charakterystyczne, okrężne ruchy dłoni. Są one wykorzystywane w przypadku skręceń, zrostów czy stłuczeń, dlatego zalecane są u pacjentów kontuzjowanych. Oklepywanie z kolei to technika, którą porównać można do ugniatania, ale jest bardziej energiczne.

  Korzyści dla organizmu płynące z masażu klasycznego

  Masaż klasyczny oddziałuje na wiele części ciała, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Technika ta niesie ze sobą wiele korzyści dla organizmu, wśród których najczęściej wymienia się:

  • poprawę krążenia w układzie krwionośnym i limfatycznym,
  • regulację ciśnienia krwi, co jest szczególnie ważne, kiedy pacjent skarży się na nadciśnienie tętnicze,
  • pobudzenie i odprężenie ciała poprzez bezpośrednie oddziaływanie na układ nerwowy,
  • zwiększenie wydzielania serotoniny, co pozytywnie wpływa na kondycję psychiczną,
  • pobudzenie tempa przemiany materii,
  • przeciwdziałanie zakrzepom,
  • zwiększenie elastyczności i ruchomości mięśni i stawów,
  • poprawę utlenienia i odżywienia komórek ciała,
  • zapobieganie kontuzjom.

  Masaż klasyczny – kiedy warto korzystać z masażu klasycznego?

  Masaż klasyczny to uniwersalna technika, która sprawdza się w wielu sytuacjach. Masażyści i fizjoterapeuci polecają go w przypadku takich dolegliwości jak:

  • stany zapalne stawów, ścięgien i mięśni,
  • skręcenia,
  • stłuczenia,
  • nerwobóle,
  • ból kręgosłupa.

  Z zabiegu mogą skorzystać także osoby borykające się z wadami postawy. Co ciekawe, wielu specjalistów zaleca też masaż klasyczny osobom mierzącym się nadwagą i schorzeniami związanymi z upośledzoną przemianą materii. Jednocześnie o masażu klasycznym warto pamiętać w stresujących okresach. Pozwala on bowiem odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, a także pozytywnie wpływa na naszą psychikę.

  Z zabiegu mogą skorzystać także osoby borykające się z wadami postawy. Co ciekawe, wielu specjalistów zaleca też masaż klasyczny osobom mierzącym się nadwagą i schorzeniami związanymi z upośledzoną przemianą materii. Jednocześnie o masażu klasycznym warto pamiętać w stresujących okresach. Pozwala on bowiem odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, a także pozytywnie wpływa na naszą psychikę.

  Istnieją jednak przeciwwskazania, które warto mieć na uwadze przed zastosowaniem terapii. Masażu klasycznego nie wykonuje się u osób z problemami skórnymi jak łuszczyca czy egzema. Przeciwwskazanie dla tej techniki mogą także stanowić problemy z krzepnięciem krwi, zapalenie żył, miażdżyca, choroby serca oraz poważne zniekształcenia kręgosłupa.

  Jak przygotować się do masażu klasycznego?

  Masaż klasyczny jest techniką na tyle uniwersalną, że nie wymaga od nas żadnych dodatkowych przygotowań. Jedyne o czym warto pamiętać to niespożywanie dużych i ciężkostrawnych posiłków na około 1,5 godziny przed wykonaniem zabiegu. Naturalnie, jak przed każdą wizytą u masażysty, ze względów higienicznych należy wziąć prysznic.

  Klasyczny masaż wykonuje się na nagim ciele za pomocą specjalnie dopasowanych olejków. Mogą działać one rozgrzewająco, nawilżająco lub odprężająco. Wiele obiektów SPA wykorzystuje aromaterapię jako uzupełnienie masażu, co dodatkowo pozwala zredukować napięcie. Będąc na urlopie lub weekendowym wyjeździe, warto zdecydować się na skorzystanie z różnych technik masażu. Seria zabiegów działa skuteczniej niż zakończenie terapii na jednym masażu.

  HOTEL ZALEWSKI ****
  APARTAMENTY RESORT SPA